Női OB I.: győzelemmel zártuk az alapszakaszt…

🥳

Akárcsak Szegeden, Tatabányán is 14–11-re nyertünk, így 28 ponttal zárjuk a női vízilabda OB I. alapszakaszát. Amióta újra 10 csapatos a bajnokság, sosem fejeztük ilyen magas pontszámmal az első etapot. #szépvoltlányok

Tatabánya 🆚 Valdor Szentes 11–14 (2–3, 4–5, 2–4, 3–2)
Női vízilabda OB I, 18. forduló. Tatabánya. Vezette: Várkonyi, Csizmadia.
Tatabánya: Kovács Do. – Zantleitner H. 2, Zink 1, Orbán, Felkai, Rajna 6, Sóti L. 1. Csere: Szombathelyi (kapus), Zantleitner N. 1, Becsey, Bíró L., Kovács J., Perjési, Kovács Da. Vezetőedző: Zantleitner Krisztina.
Valdor Szentes: Füsti Molnár – Varga V. 1, Hevesi, Dankina 5, Bonca 2, Kövér-Kis 2, Tóth F. Csere: Héri N. (kapus), Mácsai K. 2, Horváth Zs., Bicskei 2, Samsonova, Korom, Boldizsár R. Vezetőedző: Matajsz Márk.
Gól – emberelőnyből: 9/5, ill. 6/0.
Ötméteresből: -, ill. 1/0.
Kipontozódott: Orbán, ill. Kövér-Kis.

Összefoglaló:
✍️ A hazaiak szereztek vezetést a szezon utolsó alapszakasz-mérkőzésén. Kiélezett játékot hozott az első két negyed, hiszen hiába vezettünk 5–2-re, a Tatabánya visszajött 5–4-re, majd az utolsó percben 7–6-ra is. A remek napot kifogott Dankina viszont még betalált, így a nagyszünetben 8–6-ra vezettünk.

Szentesi találattal indult a harmadik negyed Bonca Vivi révén, sikeres büntetője után 6–9 állt az eredményjelzőn. Az utolsó negyedet négygólos előnyről várhattuk.

A negyedik negyed első négy percére „befagyott az eredményjelző 8–12-n, majd az utolsó percekben felváltva szereztük a gólokat, így összességében nem forgott veszélyben egyáltalán a győzelmünk.

A rájátszás középszakaszában az elődöntőbe jutásért az alapszakaszt negyedik helyen záró Egerrel találkozunk. A párharc az egyik fél hetedik pontjáig tart, az alapszakasz egymás elleni eredményei számítanak, vagyis a párharc 6:0-s egri előnyről indul.