Három negyedig kiegyenlített volt

Az E.ON OB I-es vízilabda-bajnokság alsóházi rájátszásának 5. fordulójában 2018. március 17-én az AVUS 11-6-re legyőzte a Szentest.

Az első negyed nagy csatát hozott, minden egyes labdáért, lövésért megküzdöttek a játékosok. A szünetre 3-3-as döntetlennel vonultak a felek.

A harmadik negyedben Basara távoli lövésével ismét az AVUS vezetett, majd egy perc elteltével ismét Basara bombázott a hálóba (5-3). A szentesiek nem adták fel, egyenlítettek, ám Garancsy góljával megint az aligátorok vezettek (6-5).

A negyedik negyedben Polovic gyors góljával ismét kettő volt közte – s innen nem volt megállás. A koncentráltan játszó aligátorok állva hagyták ellenfelüket (10-5). Eldőlt tehát a meccs, az utolsó találat ismét a hazaiaké volt, egy perccel a lefújás előtt Takács zárta le a mérkőzést: 11-6.

A meccs három negyedig kiegyenlített küzdelmet hozott, a hazaiak az utolsó negyedben eldöntötték a találkozót.

AVUS–Metalcom Szentes 11-6 (2-1, 1-2, 3-2, 5-1).

Szentes: György – Nagy M. 1, VÖRÖS 2, Hegedűs 1, Pellei F., Somogyi 1, Kókai 1. Csere: Tóth, Pellei K., Palotás, Werner, Visnjakov, Takács J. Edző: Pellei Csaba.