Pécsi csata

A mindent eldöntő pécsi ütközet kőkemény csatát hozott. A házigazda Pécs nekiesett a mieinknek, és az 1-1-es első negyedet követően két-három találattal elhúztak a Szentestől. 5-2 után még fel tudott kapaszkodni a csapat, 5-4 után viszont ismét a hazaiak találatai következtek, 7-4- ről pedig már nem volt visszaút a mieink számára. Tegyük hozzá, egyetlen negyedet, a másodikat vesztették el Vörös Viktorék, és ez végül döntőnek bizonyult. – Ilyen összecsapásra számítottam – értékelt a találkozót követően Pellei Csaba. – Tudtuk, hogy az emlékezetes hazai mérkőzésünk a Pécs ellen egy egyedi és megismételhetetlen derbi volt. Hét gólt kapni az otthonukban teljesen vállalható, nem is a védekezéssel volt gondunk, hanem a támadások befejezésével. Sajnos, amíg a kidolgozott helyzeteink legnagyobb részét kihasználtuk itthon, addig ezen a mérkőzésen – bár szinte ugyanannyi lehetőségünk adódott – rosszabb százalékkal dolgoztunk. Ráadásul egy nagyon fontos szituációban ötméterest hibáztunk, ami később döntően befolyásolta a mérkőzés alakulását. A Pécs megérdemelten nyerte a párharcot, mert sajnos nem tudtuk megismételni a három nappal korábbi teljesítményünket.

PVSK Mecsek- Füszért – Metalcom-Szentes 7-5
(1 – 1 , 3 – 1, 1 – 1, 2 – 2)