Női Magyar Kupa: megvan a második lépés is…

🇭🇺🏆

A Magyar Kupa hétvégéjén a négy közé jutás a tét, amelyhez ma megtettük a második lépést, miután a Tatabányát 14–8-ra legyőztük. Ma még egy meccs vár ránk, 17.30-tól a Szegeddel vívunk nagyon fontos megyei rangadót.

Hungerit-Szentesi VK 🆚 Tatabánya 14–8 (4–1, 3–2, 3–4, 4–1)
Női vízilabda, Magyar Kupa, A csoport, 2. mérkőzés. Budapest, III. Kerületi TVE uszoda, 50 néző. Vezette: Marjay, Várkonyi.
Hungerit-Szentesi VK: Lekrinszki – Varga V. 2, Bocskay, Mácsai K. 2, Jankovics 3, Kudella, Kövér-Kis 2. Csere: Füsti Molnár (kapus), Dömsödi 1, Villa 1, Fodor 1, Csiszár, Máté V., Tóth F. 2. Vezetőedző: Komlósi Péter.
Tatabánya: Zirighné Sós – Zantleitner N. 1, Jenei, Tátrai, Vaszari, Kurucz 1, Keresztes 2. Csere: Marsi (kapus), Dobos 1, Dróth, Zöld, Regős 1, Balogh 2, Zink. Vezetőedző: Zantleitner Krisztina.
Gól – emberelőnyből: 7/3, ill. 4/2.
Ötméteresből: -, ill. 1/1.

✍️ Összefoglaló:
Tartalékos kezdőcsapattal, de úgy kezdtük a Tatabánya elleni késő délelőtti mérkőzést, ahogy szerettük volna. Varga Viktória szerezte meg a vezetést, majd Danijela Jankovics növelte azt, majd nyolc perc elteltével 4–1 állt az eredményjelzőn.

A második negyedet ismét két találattal indítottuk Tóth Fruzsina és Bernal Villa Mayelin révén, így 6–1-nél már megnyugtató előnyre tettünk szert. A harmadik negyed végén 8–6-ra felzárkóztak a tatabányaiak, győzelmünk azonban nem forgott kockán.

Ma este 17.30-kor a Szeged ellen ugrunk vízbe.

📸 Archív fotó: Vidovics Ferenc
#hungeritszentes #budapest #szentes #tatabánya #vízilabda #magyarkupa #tippmix #hajráSzentes