Női OB I: szurkolóink nélkül, de csodásan kezdtünk a Ferencváros ellen…

In HÍREK

Egy hónap szünet után ugrottunk újra tétmérkőzésen medencébe, ma este a bajnokaspiráns Ferencvárost láttuk vendégül zárt kapuk mögött.

Hungerit-Szentesi VK–Ferencváros 9–15 (5–1, 0–7, 0–3, 4–4)
Női vízilabda OB I, 14. forduló. Szentes, zárt kapuk mögött. Vezette: Kovács S., Bereczki.
Hungerit-Szentesi VK: Lekrinszki – Varga 1, Bocskay, Diaz 2, Kádár, Kudella 1, Kövér-Kis 2. Csere: Füsti Molnár (kapus), Mácsai K. 1, Fodor, Xu, Csiszár 1, Bonca, Tóth F. 1. Vezetőedző: Komlósi Péter.
Ferencváros: Kasó – Máté 1, Kövesdi 1, Muzsnay 2, Illés 3, Csabai 3, Ráski. Csere: Petik, Krénusz 1, Pőcze, Török 1, Mata, Gémes 3. Vezetőedző: Béres Gergely.
Gól – emberelőnyből: 9/3, ill. 8/6.
Ötméteresből: -, ill. 2/1.
Kipontozódott: Kádár, ill. Pőcze.

Kiválóan indítottuk az első negyedet. Kudella Panna gólja nyitotta a találkozót, amelyről nagyon hiányoztak szurkolóink. Illés Anna gyorsan egalizált, ezt követően viszont sorozatban négyszer találtunk be Varga, Kövér-Kis, Tóth és Mácsai jóvoltából, így 5–1-gyel zártuk az első nyolc minutumot.

A második és harmadik negyedre teljesen megváltozott a játék képe, feltörhetetlennek bizonyult a Ferencváros védelme, mialatt támadásban szállították a gólokat a vendégek. Tizenegyszer találtak be sorozatban.

A negyedik negyed elején Kövér-Kis Réka törte meg a hazai gólcsendet, amikor már 6–12 állt az eredményjelzőn. A különbség már nem változott a lefújásig, végül 15–9-es vereséget szenvedtünk a remek szezont futó zöld-fehérek ellen.