Megvan az első siker a női kupában…

In HÍREK

Álmos kezdés után 15–10-re legyőztük a BENU női vízilabda magyar kupában a Tatabányát, ezzel megszereztük első pontjainkat új vezetőedzőnk, Matajsz Márk irányítása alatt. Csütörtökön 13 órától már újabb meccs vár ránk, a Ferencvárost fogadjuk.

Hungerit-Szentesi VK 🆚 Tatabánya 15–10 (5–4, 4–3, 2–0, 4–3)
Női vízilabda, BENU magyar kupa, A csoport, 5. forduló. Szentes, Dr. Rébeli-Szabó József Sportuszoda, 50 néző. Vezette: Petik, Tóth S.
Hungerit-Szentesi VK: Füsti Molnár – Varga V., Mácsai K., Dömsödi 2, Bonca 2, Kövér-Kis 4, Polák 2. Csere: Maczkó (kapus), Bocskay 1, Kolarova 1, Tóth Cs., Tóth F. 1, Csiszár, Urvári 2. Vezetőedző: Matajsz Márk.
Tatabánya: Zirighné Sós – Zantleitner N. 2, Zink 1, Orbán, Zöld, Szedlák 1, Keresztes 4. Csere: Sóti, Birkás, Gróf, Kenderes 1, Dobos 1. Vezetőedző: Zantleitner Krisztina.
Gól – emberelőnyből: 9/3, ill. 6/1.
Ötméteresből: 3/2, ill. 3/3.
Kipontozódott: Kolarova, ill. Orbán, Keresztes.

Összefoglaló:
✍️ A vendégek kezdték jobban a találkozót (0–2), első gólunkat Bonca Vivien szerezte. Gólgazdag első negyed végén 5–4-re vezettünk, majd a második derekán még 6–7 állt az eredményjelzőn.

Egyenlítettünk, majd Urvári Lili két találatával először kerültünk kétgólos előnybe. Tovább négy szentesi gól következet, így a negyedik negyedre már csak a hazai siker mértéke maradt kérdésnek, végül 15–10-re nyertünk.

Nyilatkozat:
🗣️💬 Matajsz Márk: – A Tatabánya sokmozgásos játéka és agresszivitása példaértékű lehet a számunkra, mert én is hasonló teljesítményt szeretnék viszont látni a lányoktól. Rosszul kezdtük a mérkőzést. Jobbak voltak a vendégek, a tíz kapott gól rengeteg, meg kell tanulnunk kevés találaton tartani az ellenfelet. Vétünk olyan hibákat, amelyeket nem tudok elfogadni. Ha ezeket kijavítjuk, akkor fejlődünk, ha nem, akkor egy helyben toporgunk majd. Gratulálok a csapatomnak a győzelemhez.