Női OB I.: remek sikerrel rajtoltunk az Eger ellen…

Nagyszerű győzelmet aratott női vízilabdacsapatunk, egykori edzőnk, Dr. Tóth Gyula 80. születésnapján. Az OB I. első fordulójában 12–8-ra nyertünk az Eger ellen hazai medencében.

Hungerit-Szentesi VK–Eger 12–8 (3–2, 3–1, 2–2, 4–3)
Női vízilabda OB I., 1. forduló. Szentes, Dr. Rébeli-Szabó József Sportuszoda, 80 néző. Vezette: Tóth S., Marnitz.
Hungerit-Szentesi VK: Maczkó – Dömsödi 1, Tóth Cs., Kádár 2, Csiszár, Kövér-Kis 5, Polák 2. Csere: Varga 2, Mácsai K., Kolarova, Bonca, Tóth F. Vezetőedző: Matajsz Márk.
Eger: Kiss A. – Menczinger 1, Hertzka 2, Katona 3, Czigány 1, Szmodics, Bódi. Csere: Molnár, Dobi 1, Horák, Szilágyi Sz. Vezetőedző: Szilágyi Péter.
Gól – emberelőnyből: 10/2, ill. 15/3.
Ötméteresből: 2/1, ill. 1/0.
Kipontozódott: Csiszár, ill. Szmodics, Bódi.

Nyilatkozat:
Matajsz Márk: – Több hete már erre a mérkőzésre készültünk. Rengeteget videóztunk, edzettünk, a lányok maximálisan betartották az előre megbeszélteket. Nagyon jól védekeztünk, ennek köszönhetően sikerült megnyernünk a mérkőzést

Összefoglaló:
Gyönyörű napon játszhattuk első bajnoki mérkőzésünket a 2020–2021-es idényben, hiszen ma ünnepli 80. születésnapját egykori vezetőedzőnk, Dr. Tóth Gyula, akivel többször nyertünk magyar bajnokságot, valamint 1993-ban BEK-et, míg szövetségi kapitányként világ- és Európa-bajnok szeptember 26. ünnepeltje.

Egy perc játékot követően egy egri akció végén Katona Zsófia lőtte a találkozó első gólját. Először és utoljára vezettek a vendégek, ugyanis a következő támadásunkból Kövér-Kis Réka révén egyenlítettünk, majd Polák Zsófia és Kádár Ildikó találataival 3–1-re léptünk el. Menczinger Kata szépített még a negyed vége előtt.

Varga kétszer, Polák egyszer talált be, így 1:51-gyel a nagyszünet előtt már 6–2 állt az eredményjelzőn, remekül védekeztünk.

A harmadik negyedben nem növeltük a két csapat közti különbséget, azonban a negyedik derekán Dömsödi gólját követően már 10–5-re vezettünk, végül négygólos, 12–8-as sikert arattunk első idei bajnoki mérkőzésünkön.

Október 3-án, jövő szombaton ismét hazai környezetben játszunk, 18 órakor – ma a BVSC-től 27–5-ös vereséget szenvedett – Honvédot fogadjuk.

Archív fotó: Vidovics Ferenc