Női OB I.: hét gólt lőttünk a címvédő otthonában…

In HÍREK
🤽‍♀️

Három szoros negyedet követően az utolsó nyolc percben megduplázta a különbséget az UVSE, így magabiztos sikert aratott ellenünk a női vízilabda OB I. ötödik fordulójában.

UVSE 🆚 Valdor Szentes 17–7 (4–2, 4–3, 3–1, 6–1)
Női vízilabda OB I., 5. forduló. Budapest, Hajós Alfréd Sportuszoda. Vezette: Kollár, Donauer.
UVSE: Magyari – Aubéli, Lendvay, Szücs 1, Baksa V. 3, Faragó 4, Peresztegi Nagy 4. Csere: Kárpáti (kapus), Mácsai E. 1, Varró 1, Irmes, Tiba 2, Golopencza N., Szentpáli 1. Vezetőedző: Benczur Márton.
Valdor Szentes: Füsti Molnár – Varga V., Dankina 2, Bicskei, Bonca 1, Kövér-Kis 2, Tóth F. Csere: Varga N. (kapus), Hevesi, Mácsai K., Horváth L., Samsonova 2, Korom, Dobos. Megbízott edző: Brávik Fruzsina.
Gól – emberelőnyből: 13/6, ill. 13/3.
Ötméteresből: 2/2, ill. 1/1.
Kipontozódott: Bonca.

Összefoglaló:
✍️ Mivel legutóbbi mérkőzésünkön vezetőedzőnk piros lapot kapott, ezen a találkozón eltiltását töltötte.

Ismét sikerült teljes erőbedobásra kényszerítenünk a bajnoki címvédő újpestieket. Az első és a harmadik negyedet mindössze kettő- a második negyedet pedig egy góllal nyerték meg a hazaiak. Szoros játékot hozott az első félidő, így tizenhat perc játékot követően 8–5 állt az eredményjelzőn.

Jól védekeztünk a nagyszünetet követő negyedben is, de mindössze egy gólt lőttünk, így a záró nyolc perc 11–6-ról kezdődött. Kijött a rutinbéli különbség, a frissebben mozgó hazaiak megduplázták a három negyed alatt felépített ötgólos előnyüket és nyertek 17–7-re.

Női csapatunk legközelebb december harmadikán ugrik medencébe, 18 órakor a Győrt fogadjuk a Dr. Rébeli-Szabó József Sportuszodában.

📸 Archív fotó: Vidovics Ferenc

#szentesivízilabdaklub #valdor #szentes #uvse #vízilabda #magyarbajnokság #tippmix #hajráSzentes