Szentes Város Önkormányzata HUNGERIT Zrt. Legrand Tippmix CSOMIBER Beruházás-szervező és Szolgáltató Kft. Yordo Waterpolo and swim apparel Valkai Zsolt sportmasszőr Szentesi Vízisportért 2006 Alapítvány Horváth Mihály Gimnázium BF-Pondera Könyvelő és Szolgáltató Kft. Comix System Kft. Generali Biztosító Zrt. Ginkgo Hotel

Bíró Dániel
Bíró Dániel
edző
Ellőttük a puskaport a Vasas otthonában
Meglepetést szerettünk volna okozni a házigazda Vasasnak, de néhány alkalommal magunkat leptük meg, és nagyon pontatlanul lőttünk kapura. Hiába gyártották centereink a kiállításokat, nem tudtunk élni a lehetőségeinkkel. Néhány statisztikai adat: mi 31, a Vasas 23 kapura lövéssel próbálkozott, mi 9 emberelőnyből kettőt, ők ugyancsak 9-ből 5 gólt lőttek. Hiányzott a vagányság, a bátorság a csapatból, felkészületlenül próbálkoztak lövőink és naggyá tették a budapestiek válogatott kapusát. Újabb vereségünk miatt már a sarkunkban vannak a tabellán vetélytársaink. A BVSC következik - képesek vagyunk idegenben is pontot rabolni, ha fejek végre kitisztulnak nálunk.
Bíró Dániel
Bíró Dániel
edző
Betli Szegeden
Láttam már rosszul játszani a csapatot, olyan is előfordult, hogy a meghatározó játékosoknak semmi nem akart összejönni, de hogy mindenki ennyire maga alatt teljesítsen, arra eddig nem volt példa. A Szeged az első perctől az utolsóig uralta játékot, kapusuk magabiztosan védett, a házigazdáktól 7 játékos lőtte a 12 gólt. Nálunk mentális fáradság jelei mutatkoztak, rossz passzok, rossz lövések, felesleges kiállítások tarkították játékunkat, ami meg sem közelítette saját tudásunkat. A találkozón végül mindenki játszhatott, talán ez volt az egyetlen pozitívuma a mérkőzésnek, amit 12-8-ra elveszítettünk. Vasárnap a vasashoz megyünk, hááát... nem lesz egyszerű
Bíró Dániel
Bíró Dániel
edző
Elszalasztott lehetőség
Végre teljes kerettel készülhettünk az Eger ellen, de még sem sikerült a legjobb összeállításban kiállni a mérkőzésre - fegyelmezetlenség miatt. Ez és a serdülő meccs rányomta bélyegét a mi találkozónkra: tompán játszottunk az elején, s mire felébredtünk, annyi helyzetet hagytunk ki, hogy már félidőre megnyerhettük volna a találkozót. Az egyetlen, ami dicséretre méltó, hogy az utolsó másodpercig sem adtuk föl, ennek tudható be, hogy az utolsó percben sokadszor is sikerült egyenlítenünk. Simán megnyerhettük volna a meccset, ha azokat a begyakorolt taktikai elemeket alkalmazzuk, amiket már elsajátítottunk. 11-11 lett a rendes játékidőben, büntetőkkel alulmaradtunk az ősz óta rengeteget fejlődött Egerrel szemben. Most vasárnap Szegedre utazunk.
Bíró Dániel
Bíró Dániel
edző
Kaposvár kipipálva
Kaposváron jártunk vasárnap: a felsőház sereghajtóját illett elpáholnunk, de aminek külön örülök, hogy néhány akciótól eltekintve sikerült betartani a megbeszélteket, a védekezés feszes volt, így csak 2 gól kaptunk, és azoknak is jutott elegendő játéklehetőség, akik eddig kevesebb feladatot kaptak a bajnokikon. A három hosszú túrával tűzdelt 8 napos periódust sikerült pontveszteség nélkül átvészelnünk,így az 5. helyről várjuk az áprilisi folytatást, ami meghatározhatja, versenyben maradunk-e az élmezőnnyel. Addig is szurkolunk Zítónak (Bozó Péter), aki a 2001-es magyar fiú válogatott tagjaként a napokban Horvátországban játszik felkészülési tornán a házigazdák, Szerbia és Montenegró legjobbjai ellen.
Bíró Dániel
Bíró Dániel
edző
2 nap, 900km, 6 pont, 30 pillangó
Megviselte a csapatot a rövidke szünet: ilyen karcsú kerettel még nem kellett dolgoznom, mint az elmúlt két hétben. Betegség, visszaesés, családi kirándulás jellemezte ezt az időszakot, s emiatt volt, hogy a csapatnak csak a fele vett részt a tréningeken. De legalább szerephez juthattak azok, akik csak ritkán kaptak sapkát az idényben. Vasárnap Tatabányára utaztunk: ahogy az ősszel, úgy most is könnyebb menetnek tűnt, de ahogy lenni szokott, meg kellett izzadjunk a sikerért. A negyedik negyedre döntetlennel fordultunk, mert hagytuk lőni azt a játékost, akit nem kellett volna, és védekezésben is többször figyelmetlenek voltunk. Aztán hajráztunk, volt hozzá szuflánk (8-2-re nyertük a játékrészt), így a vége 18-12 lett nekünk.

A tatabányai ámokfutást másnap, Debrecenben sikerült felülmúlni. Abban bíztam, hogy a mérkőzés közepére akkora előnyre teszünk szert, hogy nyugodtan hátradőlhetek, ehhez képest 3-0 volt oda az első játékrész. Ilyen lélektelennek, enerváltnak, lassúnak és butuskának még nem láttam a csapatom. Időt kértem, tőlük pedig nyugalmat és azt, emlékezzenek, máshol mitől ment jól, mert csak azt kell előhozniuk magukból. Egy negyed alatt 7-3-ra fordítottunk, aztán visszaléptünk ugyanabba a folyóba, ahol az első negyedben tönkrevertük magunkat. 8-8 is volt a negyedik negyedben, de végül sikerült leküzdenünk saját magunk korlátait, és 10-8-ra győztünk. Ezzel meglett a hőn áhított 6 pont. Győzelem ide vagy oda - annak érdekében, hogy rögzüljön, mennyire fontos minden játékosnak kitennie a lelkét védekezésben, 30 hossz pillangót vezényeltem a fiúknak. Közülük a kezdő kapusunk, Kiss Berci volt az egyetlen, aki nem érdemelt ráadást, mert ragyogóan védett, s nagy részben neki köszönhetjük a debreceni sikert. Kicsit szusszanunk, aztán vasárnap irány Kaposvár.