Női OB I.: a címvédő nyert Szentesen…

In HÍREK
🤽‍♀️

Dunaújvárosi bravúros pontszerzésünk után a címvédő ellen már nem tudtunk meglepetést okozni. Az UVSE elvitte a győzelemért járó pontokat Szentesről a női vízilabda OB I. 14. fordulójában.

Valdor Szentes 🆚 UVSE 4–14 (2–5, 0–3, 1–5, 1–1)
Női vízilabda OB I., 14. forduló. Szentes, Dr. Rébeli-Szabó József Sportuszoda. Vezette: Donauer, Mohi M.
Valdor Szentes: Füsti Molnár – Hevesi, Dankina 1, Dobos, Bonca 2, Tóth F. 1, Horváth L. Csere: Varga N. (kapus), Boldizsár R., Mácsai K., Bicskei, Samsonova, Korom, Horváth Zs. Vezetőedző: Matajsz Márk.
UVSE: Magyari – Aubéli 1, Szücs, Baksa V., Faragó K. 4, Szegedi 1, Peresztegi Nagy 1. Csere: Golopencza Sz. (kapus), Mácsai E. 2, Kóka 1, Varró 1, Irmes 1, Lendvay, Tiba 2. Vezetőedző: Benczur Márton.
Gól – emberelőnyből: 11/3, ill. 10/2.
Ötméteresből: 2/1, ill. 2/2.
Kiállítva cserével: Varró.
Kipontozódott: Baksa V.

Összefoglaló:
✍️ Bonca Vivi góljával mi szereztünk vezetést a mérkőzésen. Erre négy találattal válaszoltak a vendégek, majd egy negyedet követően 5–2-re vezetett az UVSE.

A második negyedben nem sikerült betalálnunk, nagyjából tizenkét percig nem rezdült az újpesti háló. Ekkor ismét Bonca volt a gólszerző, 3–11.

Az utolsó negyed részsikereként könyvelhettük el, hogy jó védekezésünknek köszönhetően mindössze egy gólt kaptunk.

ℹ️ Női csapatunk legközelebb jövő szombaton ugrik medencébe a Győr vendégeként.