PVSK-Mecsek Füszért – Metalcom Szentes 11 – 6

Javában tart a rájátszás a férfi vízilabda OB I-ben, a metALCOM Szentesi VK együttese a 9-12. helyek valamelyikéért mérkőzött. Az egyik fél hetedik megszerzett pontjáért folyó küzdelem első felvonását a Pécs nyerte. Az idegenbeli mérkőzés első negyedében már 5-2-re vezettek a hazaiak, és a különbségből a második negyedben sem sikerült faragniuk a mieinknek. A harmadik nyolc perc talán még rosszabbul sikerült, mint az első, ezt 4-0-ra bukta el a Szentes, így az utolsó játékrész 4-11-es pozícióból indult, innen pedig még döntetlenre sem sikerülhetett menteni a találkozót. A 11-6-os vereséget követően Pellei Csaba, a metALCOM vezetőedzője elégedetlen volt a látottakkal, és a következőket nyilatkozta a sportnapilapnak: – Csalódott vagyok, a Pécs minden poszton fölénk kerekedett, otthon azonban egy másik Szentes lesz a medencében, most derül ki, hogy ki az igazi sportember.

(5-2, 2-2, 4-0, 0-2)