Jól sikerült az eleje és a vége

A szombati partik után szerdán este újabb fordulót rendeztek az E.ON Férfi vízilabda-bajnokságban, ahol ezúttal a teljes mezőny vízbe csobbant. A Metalcom Szentes a Honvédhoz látogatott el. Bár tudjuk, hogy a Honvéd erős csapat, mégis sikerült meglepni őket. Végül Vad Lajos tanítványai hazai medencében győzték le a Szentes csapatát.

A találkozót a vendégek kezdték jobban, Pellei Frank fórból szerzett vezetést az első perc végén, a megúszó Szivós Márton egalizált, majd a hajrában Somogyi Balázs akciógóljával újra magához vette az előnyt a Szentes, ám a Honvéd ismét kiegyenlített. Pellei Csaba legénysége hiába kezdte jól a mérkőzést, és szerzett vezetést kétszer is, a fővárosiak a folytatásban elhúztak öt góllal (3-0, 2-0). A Kurca-partiak az utolsó felvonásban újra magukra találtak, és keretbe foglalva a mérkőzést, a negyedik negyedben is megosztozkodtak a gólokon az alakulatok (4-4), de ez is kevés volt a szentesi pontszerzéshez.

Racionet Honvéd-Metalcom Szentes 11-6
(2-2, 3-0, 2-0, 4-4)