Női OB I.: a fővárosba utazunk…

Első idegenbeli találkozónk következik idén a női vízilabda OB I.-ben. A 3. fordulóban szombaton 17 órától a BVSC vendége lesz a Valdor Szentes.

Fantasztikusan kezdtük a 2021–2022-es szezont, hiszen az első két forduló mindkét mérkőzését megnyertük itthon. Matajsz Márk tanítványai először a III. kerületi TVE ellen nyertek 14–7-re a Dr. Rébeli-Szabó József Sportuszodában, majd a Győr ellen remek védekezésünknek köszönhetően 10–2-re győztünk.

Nehéz mérkőzés vár ránk a bajnokság harmadik fordulójában, hiszen elmúlt idény negyedik helyezettjének otthonába látogatunk. Akárcsak mi, a BVSC is hat ponttal zárta az első két fordulót, bár a nyitány alaposan megszenvedtek otthon az Eger ellen. A győzelmet (13–12) jelentő gólt öt másodperccel a vége előtt lőtték meg a fővárosiak. Szerdán ennél könnyebb dolguk volt már, a III. ker. TVE otthonában 17–5-re nyertek.